نوشتن ایران بازار اردیبهشت اخبار اقتصادی و بازرگانی

نوشتن: ایران بازار اردیبهشت اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت خردادماه + بازار نجومی مسکن

بازار مسکن در اردیبهشت ماه با پرش ۸ درصد ماهیانه رکورد بالاترین رشد قیمت خود را طی شش سال اخیر شکست و در این بین بعضی مشاوران املاک به عنوان عامل گرانی عمل کردن

قیمت خردادماه + بازار نجومی مسکن

بازار نجومی مسکن+ قیمت خردادماه

عبارات مهم : ایران

بازار مسکن در اردیبهشت ماه با پرش ۸ درصد ماهیانه رکورد بالاترین رشد قیمت خود را طی شش سال اخیر شکست و در این بین بعضی مشاوران املاک به عنوان عامل گرانی عمل کردند.

به گزارش ایسنا، قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با دو آمار متفاوت در اردیبهشت ماه بالاترین میانگین رشد ماهیانه را در شش سال اخیر تجربه کرد. بر اساس گزارش دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، رشد قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ نسبت به فروردین ماه ۱۲ درصد بوده و این در حالی است که آمار بانک مرکزی حکایت از زیاد کردن ۸.۱ درصدی دارد. با این حال بر اساس گزارش بانک مرکزی نیز این رشد ماهیانه طی شش سال اخیر بی سابقه بوده است.

اثرپذیری بازار مسکن از جهش قیمت ارز و طلا در دومین ماه از امسال خود را نشان داد. در اردیبهشت ۱۳۹۷ معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۱۶.۷ درصد و میانگین قیمت ها ۳۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل زیاد کردن یافت. در منطقه ۵ شاهد رشد ۵۳.۵ درصدی میانگین قیمت بودیم و کمترین میزان رشد به منطقه ۱۶ با ۱۲.۳ درصد زیاد کردن قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل تعلق داشت.

قیمت خردادماه + بازار نجومی مسکن

تحولات اخیر بازار مسکن حاکی از آن است که واحدهای واقع در منطقه ۵ با ۱۲.۸ درصد، منزل های متری ۳ تا ۳.۵ میلیون تومان با سهم ۹ درصد، آپارتمان های ۶۰ تا ۷۰ متر با ۱۵.۶ درصد و واحدهای مسکونی ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان با سهم ۲۰ درصد از کل معاملات، بالاترین خرید وفروش را به خود تخصیص داده شده است دادند.

اما هنگامی که از میانگین رشد ۵۳ درصد منطقه ۵ صحبت می کنیم بدهید معناست که دامنه زیاد کردن قیمت قراردادهای قطعی در این منطقه بین ۳۰ تا ۷۰ درصد بوده است که با گزارش میدانی ایسنا قبل از ارایه آمار رسمی بانک مرکزی تطبیق دارد. مشاهدات میدانی حاکی از آن است که مشاوران املاک در جهش قیمت ها به عنوان عامل سوم، نقش ایفا کرده اند. عوامل مهم رشد یکباره قیمت مسکن به کوچ متقاضیان بازارهای ارز و سکه به سمت مسکن، تورم انتظاری ملک، بروز تدریجی تقاضای مطلق، سررسید تسهیلات بانکی و سودجویی بعضی مشاوران املاک مربوط می شود که تلاش کردند جدا از کمیسیون، از قیمت های قطعی نیز سهم ببرند و به نظر می رسد اتحادیه مشاوران املاک شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران برنامه ی خاصی جهت مقابله با این رفتارها ندارد.

بازار مسکن در اردیبهشت ماه با پرش ۸ درصد ماهیانه رکورد بالاترین رشد قیمت خود را طی شش سال اخیر شکست و در این بین بعضی مشاوران املاک به عنوان عامل گرانی عمل کردن

با این وجود آینده نگری می شود که این عملکرد بعضی مشاوران املاک در میان مدت به ضرر آنها خواهد بود. بنا به اعتقاد کارشناسان، ادامه ی رشد قیمت مسکن به رکود معاملات منجر خواهد شد. بررسی تجربه این بازار نشان می دهد بعد از جهش قیمت ها دوره ی افت شدیدی در انتظار بازار مسکن هست. حتی مشاهده شد بعضی کسانی که در انتهای سال ۱۳۹۱ که قیمت مسکن به اوج خود رسیده بود اقدام به خرید مسکن کردند شاهد افت تا ۳۰ درصد قیمت در سال های بعد از آن بودند.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک نیز اعتقاد است که زیاد کردن ناگهانی قیمت مسکن تا آخر شهریورماه، تعدیل خواهد شد و رشد قیمت ها به مرز ۳۰ درصد برمی گردد. حسام عقبایی می گوید: زمستان ۱۳۹۶ در شهرهای بزرگ رشد قیمت حدود ۳۰ درصد داشتیم و به یکباره در اردیبهشت ماه تا مرز ۶۰ درصد رسید که حباب گونه است و پایدار نخواهد بود. آینده نگری این است که با شروع ماه مبارک رمضان تا آخر شهریورماه به همان میزان رشد اسفندماه یعنی ۳۰ درصد سالیانه بازگردیم ولی قیمت ها از این رقم پایین تر نخواهد آمد.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | اردیبهشت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

قیمت خردادماه + بازار نجومی مسکن

قیمت خردادماه + بازار نجومی مسکن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz